Çorap üreticileri farklıdır

with Yorum yapılmamış

Tekstil endüstrisi içinde özellikle çorap üreticileri, öncelikli olarak dünya markalarına yönelik büyük ölçekli üretim yapar. Markalar en genel anlamda kalite göstergesi olduklarından dolayı çorap üreticilerinden beklentileri hep yüksektir, çorap üretme işinin doğası da zaten budur. Dünya markalarının beklentilerine, yeniliklere, üretici firma farklılığıyla cevap verebilmek.

Çorap üretiminde kalite anlayışı, en düşük hata oranıyla müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Hem teknoloji hem de insan kaynağını verimli kullanmakla birlikte tecrübe, güvenilirliğin en önemli göstergesidir.

Dünya markalarının belirli standartları olduğu için kalite, üretim miktarı söz konusu olduğu zaman üreticiler tarafından tekrar tekrar düşünülmesi gereken en önemli konudur. Pamuk, yün, polyester ya da bambu karışımlı iplikler, örgü makineleri, işletme, yani ürünleri aynı standartla oluşturma süreci, renk ve desenlerin işlenmesi, etiketlenip ambalajlanması ve kolilenerek dünyanın herhangi bir adresine teslim edilmesi işin rutin prosedürü gibi görünse de, aslında uzun yılların meydana getirdiği haklı bir tecrübedir. Çorap üretim işinin özü, arka planı zordur, profesyonellik gerektirir, gönül işidir ve sevilerek icra edilmesi gerekir. Asena Çorap, dünya markaları için İstanbul’da, Türkiye’de, farklılık yaratan, beklentileri aşan standartlarda anlaşmalı çorap üreticiliği yapmaktadır.

Kabiliyetlerimizden oluşan bir koleksiyon

Çorap üretimi, markaların beklentilerini karşılayabilen ürünlerin ortaya çıkmasını sağlamak için iplik, renk – desen, üretim miktarı ve kalite kavramlarını aynı zaman dilimi içinde ve birbirine bağımlı düşünerek üretim sürecini yönetebilmeyi gerektirir. Bizim koleksiyonumuzu, üretim tekniklerimiz ve felsefemiz oluşturuyor.

Hakkımızda: Üretim Felsefemiz

En verimli çorap üretimi optimal büyüklükteki çorap üreticileri tarafından yapılmaktadır. Optimal büyüklüğün teorik ve pratik olarak “en büyük” ya da “dünya devi” gibi anlamlar taşımadığına inanırız. Bu nedenle Asena Çorap, optimal kapasitedeki bir üretici olarak Türkiye’de, üretimini yaptığı dünya çapındaki markaların memnuniyetini en büyük olarak nitelendirmeyi tercih eder. Ekosistemin bir parçası olmak gibi.

Çorap üretiminde farklılık

Doğru olanı bilmek, uygulamadaki doğruluğu da beraberinde sağlayabilmeli. Çorap üretim alanındaki müşteri memnuniyeti en üst düzeyde gerçekleşmek zorundadır. Yüksek miktarlarda üretim yapmanın getirdiği sorumluluk, tedarik zincirinin sağlıklı çalışmasına da katkı sağlar. En küçük aksaklıklar bile müşterileri, yani dünya markalarının iş süreçlerini sekteye uğratabilir.

Bu nedenle bir çorap üreticisi olarak farklılığımız, detaylara önem vermemiz ve daha çok özveriden kaynaklanmakta.