Çorap üreticisi olmak

with Yorum yapılmamış

Çorap üretimi basit bir eskiz ve bu çizimin taslağa dönüşüp detaylanmasıyla başlar. Sonunda ayaklarımıza giydiğimiz rahat giysi olurlar. Çorap önemli olduğu için ana hammadesi çoğunlukla birinci kalite pamuk ipliğidir. Kavrayıcı özellikleri ve ayaklarla, ayakkabılarla daha uyumlu kullanılabilmesi, farklı iplik karışımları ve örgü tekniklerinin kullanılmasını gerektirir. Çünkü sağlık ayaklarda başlıyor. Bu nedenle çorap üreticisi olmak meziyet ve tecrübe gerektiren bir iş alanı.

Çorap üreticileri birbirleri arasında benzerlikler taşır. Benzerliklerse ince ayrıntılar üzerinde farklılık göstermeye başlar, iplik kadar ince detaylar! Detaylar tecrübeli bir üreticinin ellerinde fark yaratır. Asena Çorap bu detaylara saygı göstererek çorap üretimi yapar, memnuniyetiniz için.

Çorap tasarımı ve üretimi ihtiyaçlar doğrultusunda yapılır. Günlük kullanım dışında farklı nitelikleri olması beklenebilir. Mesela spor hatta her türden spor faaliyeti için ayrı nitelikleri olanlar vaya bot çorabı.

Asena Çorap, teknik tekstile konu olan ürünler de dahil pamuk, bambu, polyester, akrilik, likra gibi iplik karışımlarıyla her desen ve renkle üretim yapabilmektedir.

İnsan doğası renklere, desenlere duyarlı olduğu kadar konfora ve dolayısıyla kaliteli ürünlere de ilgili. Sebep sonuç ilişkisiyle, sonsuz ihtiyaçlarla, sınırlı renkler ve desenler arasındaki dengeyi kurmak tasarımı ortaya çıkarıyor. Erkek, kadın ve çocuklar için yapılan çorap tasarımlarını.

Çorap üretmek ise ayrı bir denge. Üretimin tasarlanması ve ortaya nitelikli ürünün çıkmasını sağlamak profesyonel çorap üreticilerinin işi, yirmi yıllık tecrübesiyle Asena Çorap bunu gerçekleştiriyor.

Çorap üretmek neden tecrübe ister?

Çorap üretim süreci ve üreticisi birden fazla etkenle uğraşmak durumundadır. Çorap üretimi de doğası gereği dinamiktir. Dinamik olmak demek, yeni fikirlerden oluşan tasarımları en uygun şartlarda uygulamaya, üretime geçirip sonuca ulaşmaktır. En iyi fiyatla en kaliteli çorapları belirli bir zaman dilimi içinde üretebilmek… Tüm bu süreç yüksek enerji gerektirir, makinelerse dinamiğin sadece bir parçasıdır. Asena Çorap aynı dinamiklikle çalışıp 20 yıldan bu yana çorap üretiyor ve Türkiye’nin, dünyanın sayılı çorap üreticilerinden biridir.

Çorap üretiminde yenilik sürekliliktir

Bu nedenle işletmemizi, makinelerimizi, fabrika binamızı ve internet sitemizi yeniliyoruz. Ama en önemlisi, dünya markalarıyla birlikte çoraplarınızı yeniliyoruz.

Çorap üretiminde yeniliklere devam.